Telefon
WhatsApp

Hollanda ve Almanya Öğrencileri için Uygulamalar

Hollanda ve Almanya Öğrencileri için Uygulamalar

Hollanda ve Almanya Öğrencileri için Uygulamalar

Yurtdışına taşındıktan sonra oradaki yaşamanızı kolaylaştırıcan mobil uygulamalar sayesinde tek tık´la  bir çok işinizi halledebiliyorsunuz. 

 

Hollanda için gerekli uygulamalar:

DUWO

Hollanda için özellikle konaklamanız esnasında bütün bilgilere ulaşabilmeniz için Duwo uygulaması kontratınız ve diğer yurdunuz ile alakalı bir çok belgeye ve bilgiye ulaşmanızı kolaylaştırıyor.

 

9292 & NS Reiseplanner 

Rotanızı kolaylaştıracak ve toplu taşıma saatlerine rahatlıkla ulaşabileceğiniz bu uygulamalar ile şehire daha kolay adapte olabilirsiniz.

 

Tikkie & WieBetaatWat

Neredeyse her şey Hollandada dijital olarak ödense de banka uygulamaları sayesinde finansal durumunuzu rahatlıkla yönetebilirsiniz.

Eğer Hollandada bir banka hesabınız var ise Tikkie uygulamasını indirmeniz rahatlıkla etrafınızdaki insanlar ile para alışverişi yapmanızı sağlayacaktır.

Yine aynı şekilde aynı amaçla çıkarılan fakat daha fazla grup insana aynı anda para göndermenize olanak sağlayan WieBetaatWat uygulaması da finansal anlamda size yardımcı olacaktır.

 

DigiD

Yaninizda kimlik veya pasaport tasimak yerine DigiD sayesinde butun bilgilerinjz tek bir uygulama icinde olacak.sadece kimlik bilgileriniz degil ayni zamanda sosyal medya hesaplarinizin da bilgilerinize erisebileceginiz bu uygulama sayesinde sifre unutma derdine son verebilirsiniz.

 

Almanya için gerekli uygulamalar:

FINTIBA /EXPATRIO 

Açtığınız bloke hesabınızı yönetebilmek ve bakiyenizi görebilmenin dışında ihtiyacınız olan bütün belgeleri indirmek için FINTIBA / EXPATRIO uygulamaları telefonunuzda mutlaka olması gereken bir app. 

 

SPARKASSE/DEUTSCHE BANK

Yine finansal işlemleriniz ve bloke miktarınızın transfer işlemlerini kontrol edebilmeniz için Sparkasse veya Deutsche Bank uygulaması size kolaylık sağlayacaktır. 

 

DBahn

Almanya’da en çok kullanılan toplu taşıma SBahn ve UBahn olduğu için DBahn uygulaması ile gideceğiniz rotadan geçen ulaşım araçlarına ve saatlerine uygulama sayesinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. 

DER DIE DAS 

Almanca dilinizi geliştirecek ve gramer kontrollerinizi kolaylıkla sağlayabilecek uygulama size günlük hayatınızda kolaylık sağlayacaktır.