Telefon
WhatsApp

Hollanda'da Yüksek Lisans

Hollanda'da Yüksek Lisans

Hollanda Avrupa’da en fazla İngilizce Master programı sunan ülkedir. Bunun sebebi ülke vatandaşlarının %94’ünün İngilizce konuşabildiği için günlük hayatta iletişim kurmak oldukça kolaydır.  Eğitim ve yaşam kalitesi olarak en yüksek Avrupa ülkelerinden biri olan Hollanda aynı zamanda Avrupa’nın en önemli üniversitelerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Yüksek lisans programları da yine lisans programları gibi başvurularını “Studielink” üzerinden almaktadır. “Studielink” üzerinden değerlendirildikten sonra başvurunuz, başvurmak istediğiniz üniversiteleri iletilir ve başvurunuzun ikinci adımını üniversitenin kendi başvuru sistemi üzerinden tamamlarsınız. 

Vize işlemlerinizi yine okula gönderdiğiniz evraklar ile okul halletmektedir. Hatta çoğu zaman burada konsolosluğa gitmenize gerek bile kalmadan vizeniz kargo yolu ile size ulaşmaktadır. 

Konaklama konusunda ise okul yine kendi anlaşmalı olduğu yurtlarda ayırdığı kontenjanlara sizi yerleştirir. Fakat konaklama konusunda kısıtlı yer olduğu için bu işlem en kısa zamanda yapılmalıdır. 

Bir çok Avrupa şehrinde yüksek lisans programları 1 sene iken Hollanda’da bu zaman 2 senedir. 

Öğrencilerimiz ile Hollanda başvurularında onları yönlendirirken aynı zamanda görüşmemizde gerekli evraklar konusunda da bilgilendirme yapıyoruz. 

Başvuru esnasında bütün evrakların gönderimi ve başvuru koşullarının yerine getirilmesi danışmanlık firmamızın sorumluluğundadır. 

Detaylı bilgi için ofisimizden randevu alabilirsiniz.