• 0216 464 5024 - info@dbtdanismanlik.com
YORUM GÖNDER
1 2 3 SON

Merhaba, komşumuzun referansı ile ulaştığım Birsen hanım sayesinde kızım Berlin Teknik Üniversitesine kayıt oldu. Birsen Hanım gerçekçi ve disiplinli bir yol gösterici oldu. Berlin’de yurt bulma, dil okulu , vize , Üniversite seçimi, müracaatı ve kaydı konularında yolculuğumuzu Birsen Hanım ve ekibi sayesinde tamamladık. Çok teşekkür ediyoruz Fidan ASLAN

Merhabalar, 2005 yılı kış aylarıydı. Üniversite öğrenimimin son senesiydi ve artık son döneme giriyordum. Yarım dönem sonra mezun olacaktım. Ne yapacağıma hala karar vermemiştim ve kendime belki bir fikir edinirim düşüncesiyle İstanbul'a eğitim danışmanlığı firmalarına fikir edinmek ve tecrübeli kişilerden bilgi almak amacıyla gelmiştim. Sömestr tatiliydi ve yaklaşık 1 ay zamanım vardı. O kurum bu kurum derken Taksim ve çevresinde gitmediğim yer kalmamıştı. Artık umutlarımın bittiği tükendiği bir noktada yorgun argın son bir eğitim kurumuna gireyim ve son bir bilgi alıp eve gidip dinleneyim dedim. Girdiğim son yerde de daha öncekiler gibi sürekli Amerika ve İngiltere' de eğitim üzerine tavsiyeler ve programlar vardı. Ancak ben Amerika veya İngiltere eğitimi istemiyordum, illa k,i Avrupa olsun istiyordum. Artık bu iş olmayacak galiba ben en iyisi okulu bitirip askere gideyim derken içeriye bir bayan girdi. Dün gibi hatırlıyorum. Ali Bey bana "Erman Bey siz Avrupa' da eğitimle ilgili bilgi istiyordunuz galiba. Birsen Hanım Marmara Ünv. Almanca bölüm başkanıdır ve kendisi Almanya' da eğitim hakkında bilgilidir." deyiverdi. Tabii bendeki yorgunluk bir anda gidiverdi ve hemen bilgi almak için Birsen Hanım' la konuşmaya başladık. Bana gerekenleri tek tek anlattı ve programın nasıl bir program olduğu hakkında detaylı bilgi verdi. Süreç orada başlamış oldu. Gerisi zamanla geldi. Almanya' da da özellikle oturum ve vize konusunda çok sıkıntılar yaşadım fakat Birsen Hocam her zaman yanımda oldu ve desteğini hiçbir zaman benden esirgemedi. Onun sayesinde çok güzel bir eğitim aldım, yabancı dillerimi geliştirdim ve şu anda MBA eğitimim süresince öğrenmiş olduğum tüm dilleri ve dersleri kullandığım bir işte çalışıyorum. Birsen Hocama ne kadar teşekkür etsem azdır, o ve onun gibi insanlar olduğu sürece Türk gençlerinin ufkunu genişletmesi, yeni yerler, insanlar ve kültürler görerek aynı zamanda var olan yeteneklerini geliştirebilmesi mümkün olmaktadır ve olacaktır.

Oğlum Umut Demirdeşen Avusturya Lisesi 3. sınıfta iken yurt dışı üniversite eğitimi için araştırmaya başladım.İnternette yayınlanan birçok danışmanlık firması arasında Birsen Hanım'ı gördüm,okuduklarım ve Birsen Hanım'ın kendisi bana güven verdi ve yanılmadım.Oğlum Umut'un Almanya ve İsviçre'deki teknik üniversitelerin makina mühendisliği böiümlerine müracatla ilgili bütün işlemleri tam ve eksiksiz yerine getiren Birsen Hanım sayesinde,Umut Zürih Teknik, Münih Teknik Üniversitesi ve birçok Alman Üniversitelerine kayıt hakkı kazandı ve tercihimizi Münih Teknik Üniversitesi Makina Mühendisiliği bölümünden yana kullandık.Umut şimdi okuluna başladı.Bu iki yıllık süreç içinde bize yol gösteren, matura sınavlarında her türlü desteği sağlayan Birsen Hanım'a sonsuz teşekkürler.Sizlerde tercihinizi Birsen Hanım'dan yana kullanın onun gösterdiği yolda lerleyin sonuç herzaman olmlu olacaktır.

Birsen Hoca ile Alman Lisesi'nde okuyan oğlumun son sınıfında tanıştık. Hızlı bir şekilde oğlumun dil eksiklerini ve genel durumunu değerlendirdi ve bizi harekete geçirdi. Almanya'da Endüstri Mühendisliği Lisansına başlayan oğlumun dersleri konusunda motivasyonunu yüksek tuttu; tatlı sert tutumu ile yapması gerekenleri takip etti. Tüm zor bürokratik işlemleri gerek kendisi yürüterek gerekse bizleri yönlendirerek sonuçlandırdı. Problem ve ümitsiz durumlarda manevi destek verdi. Birsen Hocama bu süreçte bizimle olduğu ve bizleri lisans konusunda mutlu eden sonuca götürdüğü için teşekkür ediyorum.

Kızımız Zeynep Nazlı nın Almanyada eğitim görmesi konusunda planlar yaparken konunun ne kadar önemli olduğunu ve bu konuda asla hata yapılmaması gerektiğini gördük. Çevremizde bu konularda yapılmış olan birçok,bireysel girişimlerin nasıl sonuçsuz kaldığını çok iyi gördüğümüz için konunun uzmanı olduğunu yakın bir dostumuzdan öğrendiğimiz Sayın Birsen Hanımefendiyle iletişime geçtik.Uzun uzun yazmaya gerek duymuyoruz zira çağımız sürat ve sonuç çağı, sıkıntısız bir süreç sonunda şu anda kızımız dil eğitimine başladı.Bundan sonraki süreçler içinde sonsuz güven duyduğumuz başta Birsen Hocamıza ve maiyetindeki emeği geçenlere teşekkürlerimizi bildiririz. Saygılarımızla. Aysel BİRTÜRK - Metin BİRTÜRK

Saygı değer aile üyeleri ve sevgili öğrenciler ben Almanya'nın en iyi üniversitelerinden biri olan Heidelberg Üniversitesi'nde Hukuk Fakültesi kabulünü Birsen Hanım danışmanlığında almış bir öğrenciyim. Birkaç dakikanızı ayırıp yazımı okuduktan sonra hayatınızdaki belki en önemli kararı vereceksiniz. Birsen Hoca ile tanışıklığımız ben daha ortaokuldayken ablamı Heidelberg Üniversitesi Tıp Fakültesine yerleştirmesiyle başladı. Bu tanışıklığımızdan sonra lise sonda Almanya konusunda aklım karışıkken beni ikna eden ve cesaretlendiren insan kendisidir. Başlamak üzere olduğunuz maceranın ne kadar korkutucu, stresli ve uzun geldiğini biliyorum; ben de ordaydım. Kendime güvensiz hissettiğim anlarda bana destek olan ve bunun iyi biteceğini söyleyen kişi de Birsen Hocadır. LYS-YGS ile başvuranlar bilir, ne kadar zorlu bir süreç olduğunu. Fakat Birsen Hoca her adımda, her denememde, her gelen mailde, yaşadığım zorluklarla yakından ilgilenip beni motive ederek ilerlememi sağladı. Bana imkansız gelen bir şeyin gerçek olmasını sağladığı, söz verdiği her şeyi eksizce yaptığı ve kendimden bile şüphe ettiğim anlarda beni desteklediği için kendisine içten teşekkürlerimi sunuyorum. Aileler ve arkadaşlarım, lütfen danışmanızı seçerken, bu stres dolu 1-2 yılda kimin yanınızda olacağına iyi düşünerek karar verin. Çünkü küçük bir pürüz bile çok şeye mal olabilir. Birsen Türkyılmaz'ın ne kadar başarısı olduğunu ve ne kadar azimli bir danışman olduğunu göz önünde bulundurmanız dileğiyle. Ablamın ve benim hayatlarımızın en önemli yerinde yer aldığınız için teşekkürler Birsen Hocam :)

Kızım İstanbul Erkek Lisesinde daha hazırlık sınıfında yurt dışında eğitimine devam etme kararını almıştı. Bunun için alacağı notlar çok önemliydi. Fakat sadece not bazen yetmeyebiliyordu. Burada doğru yönlendirme, eksik yanları tespit ederek bunları telafi etmeye çalışmak notlar kadar önemli idi. Tam bu sırada bir yakınımız Birsen Hocanın ismini verdi. Bu andan itibaren hayatımız çok kolaylaştı. Birsen Hoca bize gece gündüz her konuda yardımcı olmaya çalıştı. Bu arada çekirdek kadrosunun da çabalarını ve uğraşlarını unutamayız. Kızımın ilk tercihi ve bu isteğinin gerçekleşmesinde de emeği çok fazla olan Birsen Hoca ve güzide ekibine sonsuz teşekkürlerimizi iletir,şükranlarımızı sunarız.

Merhaba, İsmim Vedat Peker. Benim oğlum Yiğit Peker bu yıl İstanbul Erkek Lisesinden mezun oldu. İstediğimiz okulların tamamından kabuller geldi şu anda ve keyifle evrak işlerini hallediyoruz. Biz Birsen Hanım ile son sınıfın başlangıcında tanıştık. Bu sürecin tümünde kendisinden her konuda tavsiyeler aldık ve yönlendirmesiyle ilerledik. Tüm detayları büyük bir tecrübeye bırakmanın rahatı ve huzurunu her aşamada hissettik. Birsen Hanım hem çocuğumuzla, hem bizle hem de okullarla ilgilendi. Konuya çok hakim olmamaktan kaynaklanan paniklerimizi bile büyük bir sabırla idare etti. :) Alman okullarının prosedürlerini onlardan iyi bildiğine biz ikna olduk. Uzun sözün kısası problemsiz ve başarılı bir süreç yaşamamız Birsen Hanım sayesindedir. Peker ailesi olarak kendisine teşekkür ederiz.

Merhaba, adım Görkem. Alman Lisesi'nden bu sene mezun oldum. Hayalimde hep tıp okumak vardı, fakat Almanya da tıpa girememekten çok korktuğum için 11.Sınıfta Ygs-Lys ' ye hazırlanmaya başladım. Fakat her zaman için hayalim Avrupa'da tıp okuyarak ; Avrupa'nın ve hatta dünyanın her yerinde doktorluk yapabilmekti. 12.Sınıfta arkadaşlarımın ve ailelerinin referansı sayesinde dünyalar tatlısı hocam Doç. Dr Birsen Türkyılmaz ile tanıştım. Birsen Hoca'yla tanıştığım gün hayatımda birçok şey değişmiş meğer.. Şuanda onun destekleriyle, hayalimdeki okulu, Viyana Tıp Fakültesini kazandım. Bu süreçte bana çok ama çok destek oldu, evet çok emek ettim ama Birsen Hoca olmasa, ben şuan Viyana'da Tıp okuma şansına sahip olamayacaktım. Ona ne kadar teşekkür etsem az. Her öğrencisiyle kendi çocuğuymuşçasına ilgilenen, elinden gelenin en iyisinş yapan, alanında en profesyönel kişi olduğuna emin olabilirsiniz. Avrupa'daki Üniversitelere (Özellikle Almanya ve Avusturya) başvuru süreci sandığınız kadar kolay değil, o yüzden Birsen Hoca ile çalışarak geleceğinizi sağlama almanızı kesinlikle tavsiye ederim. Her şey için çok teşekkürler Birsen Hocam!

Merhaba, ben Emirhan. Alman Lisesi 2016 mezunuyum. Bizim okuldan mezun olanlar genellikle Almanya'ya giderler ancak ben Türkiye'de kalmaya karar verdim ve bir yıl Koç Üniversitesinde Genetik bölümünü okudum. Ancak okul Genetik bölümü bakımından yetersizdi ayrıca yeme içme vs. gibi şeyler ile iyice pahalı bir hale geliyordu. Aklımda zaten yeri olan Almanya'ya gitmeye karar verdim ve Birsen Hoca'ya başvurdum. Birsen Hoca'ya başvurumu gerekli tarihten biraz daha geç yapmama rağmen ve okulun ve uni-assist adlı kurumun çıkardığı türlü aksiliklere rağmen Münih Teknik Üniversitesinden yine kendi okuduğum bölüme kabulümü aldım. Bu süreçte Birsen Hoca olmasaydı büyük ihtimalle bu sorunların üstesinden gelemeyecektim çünkü bir sorun olduğunda e-mail veya telefon gibi yollarla okullara veya ilgili kurumlara ulaşmak neredeyse imkansız oluyor ve Birsen Hoca bu iletişimi bize sağladı. Bunların yanında kendisi çok samimi bir insan ve bu böylesi stresli süreçlerde insanın içini rahatlatıyor. Almanya'da eğitim konusunda Birsen Hoca ile çalışarak geleceğinizi garanti altına alabilirsiniz. Birsen Hocam bu süreçteki eforunuz ve yardımlarınız için çok teşekkür ederim.